Liikmelisus

Toetajad

1980

Föderatsiooni presiidiumi esimeheks valiti taas Leonhard Tammeväli.

N.Liidu juunioride meistrivõistlustel Tallinnas Toomas Kajak võitis pronksmedali. Krasnodaris noorte konkurentsis startinud Eesti koondis – Anton Kozlov, Andres Hänikainen, Raul Kozlov – hõivas samuti pronksmedali.

N.Armee meistrivõistlustel Balti Sõjaväeringkonda esindanud Ilmar Vaikla sai pronksmedali.

Traditsioonilisel tugevakoosseisulisel Tallinna turniiril tuli Raivo Russmann teiseks ning sai suurmeistriks.

Moskva OM-del tegutses Eestist 7(!) kohtunikku: peasekretärina – Eugen Plovits, peasekretäri asetäitjana Enn Liivak, ujumisvõistluste peakohtunikuna Kalju Lage, kohtunikena Johannes Peets, Lea Mäger, Krista Mets ja Jevgeni Karavajev.

Tallinna Olümpiapurjespordikeskusest sai meie viievõistlejate põhitreeningbaasiks.

1981

25. MM Poolas ja I naiste MM Londonis.

N.Liidu I sisemeistrivõistlused Tallinnas.

N.Liidu juunioride ja noorte meistrivõistlustel (vastavalt Ufaas ja Leningradis) kuulusid neljandat kohad meie Anton Kozlovile.

Veteranide I vabariiklik kokkutulek Tallinnas .

1982

N.Liidu Noorsoo spordimängudel Moskvas Anton Kozlov kuues ja Hannes Priks üheksas. Eesti meeskond neljas.

Ilmus trükis “Eesti moodne viievõistlus” (edetabelid, Eesti meistrivõistlused jm.). Koostaja Eugen Plovits.

1983

Eesti viievõistlus 30 aastane

N.Liidu meistrivõistlustel Moskvas Eesti meeskond – Anton Kozlov, Peeter Korzets, Toomas Kajak – seitsmes.

Budapesti rahvusvahelisel turniiril Toomas Kajak kolmas, Peeter Korzets kuues, Andres Erm seitsmes.

1984

N.Liidu juunioride meistrivõistlustel Jerevanis Anton Kozlov viies, meeskond kaheksas.

Noorte konkurentsis Ufaas meie edukam Tõnis Tiirik rahuldus vaid 21. kohaga.

1985

N.Liidu meeskondlike meistrivõistlustel Jerevanis Eesti koondis seitsmes. Sama koha sai ka meie noortekoondis Minskis.

N.Liidu karikavõistlustel Anton Kozlov kaheksas.

1986

Föderatsiooni presiidiumi esimeheks valiti kolmandat korda Leonhard Tammeväli.

N.Liidu rahvaste IX spartakiaadil Vambola Sõõru tublil seitsmendal kohal. Viimati oli meie meestest N.Liidu mv-l esikümnes 1972.a Savva Stork teise kohaga.

N.Liidu noorte meister Peter Õunas. Meie noortekoondis – Peter Õunas, Aivar Asi, Ardo Keerde – samas pronksmedalil.

N.Liidus peeti esimesed naiste meistrivõistlused.

1987

Ka Eestis hakati viljelema naiste viievõistlust.

N.Liidu noorte meistrivõistlustel Dnepropetrovskis kuulusid kuldmedali võitnud üleliidulise "Dünamo” nelikusse ka meie Herki Liivrand ja Asko Hein.

Spordiala võistluste kavas nüüd ka teatevõistlus.

1988

UIMP 40 aastane

Imre Tiidemann N.Liidu noortemeister!

N.Liidu juunioride tandril Peter Õunas neljas.

Rahvusvahelistel võistlustel Lahtis Vambola Sõõru esikohal. Meie meeskond teine.

Budapesti lahtistel meistrivõistlustel meestest Sven Ugaste teine, juunioridest Rain Raidna esimene ja noortest Peter Õunas kolmas.

Traditsioonilistel Tallinna turniiril Peter Õunas teine.

Eesti naisviievõistlejate esimesed stardid üleliidulisel areenil. Pille Aettik tugevamate turniiril neljateistkümnes.

1989

Esimesed naisjuunioride MM-võistlused Itaalias.

Tallinnas korraldati esimesed Eesti naiste meistrivõistlused. Esimene kuldmedal kuulus Marika Ahvenale.

BALTIC CUP’il Lahtis Eesti neljas.

Eesti-Soome maavõistluse kavas ka naised.

Ilmus trükis “Aastast aastasse” (ülevaade meie viievõistlejate käekäigust aastatel 1953-1988). Koostaja Eugen Plovits.

Ajavahemikul 1953-1989. a. sai eestlastest suurmeistriks Raivo Russmann. Meistersportlase nimetus omistati aga 95-le meie 5-võistlejale. Viimasena sai selle aunimetuse muide Imre Tiidemann.